Ubytování, nákupy a jídlo v Moskvě

Ubytování v Moskvě

Hotel Ukrajina - Moskva (Rusko)Moskva je obrovské město a tudíž nabízí i velký výběr ubytovacích kapacit. Ubytovat se můžete v luxusních pětihvězdičkových hotelech, ale také v levných hostelech, kde přespíte třeba s deseti lidmi v jedné místnosti. Ubytování v lepších hotelech je, jako ve většině ostatních velkoměst, poměrně drahé. Noc v průměrném tříhvězdičkovém hotelu vás může přijít klidně na tisíce rublů a to bohužel není zrovna málo. Situace ale naštěstí není tak špatná. V Moskvě najdete několik desítek hostelů, kde za noc zaplatíte mnohem méně. Mnoho hostelů nabízí v každém pokoji koupelnu, televizi, připojení k Internetu a dokonce vám připraví i snídani. Noc v takovém zařízení může stát i méně, než tisíc rublů, což už je přijatelnější částka. Moskva je ovšem tak zajímavé město, že budete v hotelech trávit stejně jen noc, kterou celou prospíte. Proto se vyplatí spíše na ubytování ušetřit, než si dopřávat královský luxus.

V Moskvě můžete vybírat z široké nabídky různých typů ubytovacích zařízení, od velmi luxusních nacházející se v blízkosti Rudého náměstí, až po skromněji zařízené hostely či penziony, které najdete spíše na okraji města.

Připravte se také na to, že Moskva nepatří, co se ubytování týče, zrovna k těm nejlevnějším městům. Nejvíc to pocítíte samozřejmě v centru města, zvláště pak v blízkosti Rudého náměstí. Tady se nachází také jeden z nejluxusnějších hotelů ve městě, hotel Ritz-Carlton, kde za noc ve dvojlůžkovém pokoji můžete zaplatit okolo 17 000Kč, ale také 50 000Kč. Za to na vás čeká naprostý luxus. V hotelu mají pro hosty připravenou celou řadu doplňkových služeb a procedur. Nachází se zde například lázně, vířivka nebo bazén. Na jídlo můžete zajít do střešní japonské restaurace, za které budete mít opravdu nádherný výhled na Kreml.

Pokud nejste tak nároční, můžete si rezervovat pokoj v některém tříhvězdičkovém hotelu, kde se ceny pohybují v průměru okolo 3 500Kč za noc. Asi nejlevnější ubytování nabízí moskevské hostely, kde za postel ve společné místnosti, kde vás bude spát třeba i deset, zaplatíte například jen 400Kč za noc. Se službami to ale není zas tak zlé. Téměř všechny hostely mají v každém pokoji televizi, připojení k Internetu a dokonce i vlastní koupelnu. Většina z nich také nabízí v ceně snídani.

Nakupování v Moskvě

Obchod GUM - Moskva (Rusko)Co se obchodů a služeb týče, nerozeznáte Moskvu od velkoměst v západní Evropě. Při procházce ulicí zde narazíte na desítky výloh s luxusními módními značkami. Nové módní kolekce se v Moskvě někdy objeví i dříve, než v proslulém Milíně či Paříži. Bohužel zde ale za nákup luxusního módního zboží neušetříte, ceny jsou srovnatelné s těmi v západní Evropě. V mnoha případech jsou dokonce i vyšší. Moskva to ale samozřejmě nejsou jen módní doplňky, najdete zde i jakékoliv další obchody, na které jste zvyklí z velkých měst západní Evropy. Věci běžné potřeby jako je oblečení a jídlo jsou v Moskvě bohužel poměrně drahé, mnohem levnější jsou suvenýry, cigarety a knihy. A samozřejmě také nejpopulárnější ruský alkohol – vodka. Tu levnější nakoupíte už za pár desítek rublů…

Jídlo v Moskvě

Supermarket - Moskva (Rusko)Co se týká gastronomie v Moskvě, tak pravděpodobně také nebudete zklamáni. Začneme těmi nejlevnějšími způsoby obživy ve městě. Nejlevněji samozřejmě jídlo seženete v supermarketech, kterých je ve městech dostatek, jídlo bude ale samozřejmě neupravené a většinou nebude ani příliš chutné. O něco lepší to je v klasických fast foodech, které známé ze západní Evropy i z českých měst. V Moskvě narazíte i na McDonald’s a KFC, stačí si jen vybrat. Pokud si chcete dopřát typickou ruskou a východní kuchyni, budete muset navštívit restauraci. Ty jsou pro běžné Moskvany téměř nedosažitelným luxusem a středoevropského turistu také mnohdy zaskočí poměrně vysoké ceny. Za to si ale můžete být jisti, že ochutnáte typický ruský pokrm, jako je například Boršč, polévka Šči nebo typické ruské Pirožky. Moskva je také vyhlášeným městem kaviáru, můžete si jej zde dopřát za poměrně slušnou cenu…

Pokud se ubytujete v hotelu, můžete na jídlo klidně zajít do hotelové restaurace, ale pokud takovou možnost nemáte, můžete se vydat například do některého fast foodu, což je sice levnější varianta, ale neochutnáte tu tradiční ruské pokrmy. Zajít můžete také do některé místní restaurace. Bohužel, stejně jako hotely, ani ty nepatří zrovna k nejlevnějším. Ochutnat v nich můžete typická ruská jídla, jako je Boršč, Šči nebo Pirožky. Za ochutnání jistě stojí i velmi oblíbený a známý ruský kaviár.

Copyright © 2024 Moskva (Rusko) | Mapa stránek
Created by:
MFÁčko.cz
Doporučujeme: Nudíte se doma? Což takhle navštívit na víkend Benátky v Itálii, Bratislavu na Slovensku, nebo pokud si chcete vyjet na delší dovolenou, popřemýšlejte o dovolené ve Španělsku, Americe (USA, Kanada), francouzském Saint-Tropez, Rakousku, řeckém Korfu, nebo exotické Indii. Přejeme šťastnou cestu. Nestihli jste zájezd v létě? Není problém, jsou tu také zlevněné last minute zájezdy.