Letenky a jízdenky do Moskvy

doprava-moskvaPro cesto do Moskvy je ideální doprava letadlem, nicméně se tam dostanete i vlakem nebo autobusem.

Pokud jde o letadlo, to představuje samozřejmě nejrychlejší, nejpohodlnější ale také nejdražší variantu. Cena, za kterou můžete zakoupit letenku, se odvíjí od mnoha skutečností. Jednou z nich je například to, zda poletíte přímo nebo s přestupem. Přímé lety se nejčastěji uskutečňují z Vídně a jejich ceny se pohybují okolo 5 000Kč za zpáteční letenku. Doba letu se pohybuje okolo 2 hodin a 40 minut. Nejčastěji se létá na moskevské letiště Šeremetěvo, které je od centra města vzdálené asi 40 km. Moskva samozřejmě disponuje dalšími letišti, kterými jsou Domodědovo, Vnukovo a Ostafjevo. Z letiště do města se pak dostanete autobusem nebo vlakem. Můžete si vzít také taxi, za které ovšem zaplatíte nemalou cenu.

Jestli neradi létáte, můžete se do Moskvy dostat také pomocí vlakové dopravy. Z Prahy do Moskvy se přes Polsko a Bělorusko dostanete asi za 30 hodin. Nevýhodou je, že si musíte obstarat tranzitní vízum přes Bělorusko. Rezervaci jízdenky byste neměli nechávat na poslední chvíli, zvlášť v období prázdnin nebo svátků.

lodni-doprava-moskvaKromě vlaku můžete zvolit jako další variantu také autobus. Za zpáteční jízdenku zaplatíte něco málo přes 4 000Kč, ale připravte se na dlouhou a namáhavou cestu. Ovšem nespornou výhodou u toho způsobu dopravy je to, že si nemusíte obstarávat tranzitní vízum.

V samotné Moskvě je pak nejlepší se pohybovat pomocí metra, které bylo otevřeno v roce 1935 a patří k nejlepším a nejkrásnějším na celém světě. Kromě metra můžete využívat také autobusy, trolejbusy nebo tramvaje. Na tyto dopravní prostředky ale pozor. Za prvé nejsou tramvajové koleje v moc dobrém stavu a za druhé se ani u jedné varianty nedodržují jízdní řády.

Copyright © 2024 Moskva (Rusko) | Mapa stránek
Created by:
MFÁčko.cz
Doporučujeme: Nudíte se doma? Což takhle navštívit na víkend Benátky v Itálii, Bratislavu na Slovensku, nebo pokud si chcete vyjet na delší dovolenou, popřemýšlejte o dovolené ve Španělsku, Americe (USA, Kanada), francouzském Saint-Tropez, Rakousku, řeckém Korfu, nebo exotické Indii. Přejeme šťastnou cestu. Nestihli jste zájezd v létě? Není problém, jsou tu také zlevněné last minute zájezdy.