Eurovíkend v Moskvě

eurovikend-moskvaI když se jedná o obrovskou metropoli, v které žije okolo 10,5 milionů obyvatel (podobně jako v celé ČR), je Moskva oblíbeným cílem mnoha turistů, kteří sem jezdí v rámci stále více oblíbených eurovíkendů. Žádný z turistů si v Moskvě nenechá ujít prohlídku historického centra. O jeho velkém historickém významu svědčí především fakt, že bylo v roce 1990 zařazeno do Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

Eurovíkendy v úchvatné Moskvě nabízí mnoho cestovních kanceláří, které jako způsob dopravy volí především tu leteckou. Je to logické. Tento způsob dopravy je velmi rychlý, a vy tak nemusíte ztrácet zbytečně čas zdlouhavou cestou. Po příletu na některé moskevské letiště se dostanete autobusem konkrétní cestovní kanceláře do centra města.

Rezervaci ubytování zajišťuje, stejně jako koupi letenky, cestovní kancelář. Nejběžnějším typem ubytovacího zařízení je hotel, který má minimálně tři hvězdičky. V nabídkách pořadatelů těchto zájezdů samozřejmě nechybí ani hotely patřící do lepší klasifikační třídy. Zvolit si tak můžete ubytování ve čtyř, ale také pěti hvězdičkovém hotelu. Lépe hodnocený hotel ale samozřejmě znamená také dražší zájezd. Stravování je nejčastěji zajištěno pouze formou snídaně v hotelu.

Hlavním cílem těchto zájezdů jsou především unikátní moskevské památky. Jak už bylo řečeno, ty nejvýznamnější se nacházejí v historickém centru města, kterému kraluje chrám Vasila Blaženého s osmi cibulovitými věžemi. Kromě této památky se zde nachází také známé Leninovo mauzoleum nebo věhlasné obchodní centrum GUM (Gosudastvennyj Univerzalnyj Magazín).

vyletni-lodeVynechat nesmíte ani jednu z nejvýznamnějších památek na celém světě, úchvatný Kreml. Tento komplex, který sloužil jako sídlo ruských vládců a dnes v něm má svoji rezidenci ruský prezident, je tvořen množstvím nádherných kostelů a paláců. To vše najdete v blízkosti jednoho z největších náměstí na světě, slavného Rudého náměstí. Navštívit byste také měli známé Státní historické muzeum.

Copyright © 2024 Moskva (Rusko) | Mapa stránek
Created by:
MFÁčko.cz
Doporučujeme: Nudíte se doma? Což takhle navštívit na víkend Benátky v Itálii, Bratislavu na Slovensku, nebo pokud si chcete vyjet na delší dovolenou, popřemýšlejte o dovolené ve Španělsku, Americe (USA, Kanada), francouzském Saint-Tropez, Rakousku, řeckém Korfu, nebo exotické Indii. Přejeme šťastnou cestu. Nestihli jste zájezd v létě? Není problém, jsou tu také zlevněné last minute zájezdy.