Muzea, galerie a parky v Moskvě

Moskva je obrovské město s velmi bohatou historií a po pádu Sovětského svazu svou historii ráda ukazuje. Z toho pramení obrovský počet muzeí, které na území Moskvy můžeme najít. Celkem je jich okolo neuvěřitelných 450 kusů. Kromě toho se ve městě nachází několik velmi slavných galerií vystavujících umělecká díla z nejrůznější doby. Moskva je také město zeleně, téměř třetinu rozlohy města tvoří parky nebo jinak upravené zelené plochy.

Muzea v Moskvě

Státní historické muzeum - Moskva (Rusko)Jak už jsme na stránkách zmínili, pravděpodobně nejvýznamnějším muzeem Moskvy je Státní historické muzeum na Rudém náměstí. Kromě něj je návštěvníky poměrně oblíbené Ústřední muzeum Velké vlastenecké války, kde naleznete nejen historické materiály z války, ale i modely nejdůležitějších bitev. V Moskvě se také nachází dvě muzea zasvěcená významným ruským spisovatelům – Státní muzeum L. N. Tolstého a Státní muzeum A. S. Puškina. Naleznete v nich vše, co nějak souvisí s životem obou těchto velikánů. Dále můžete navštívit například Muzeum dějin Moskvy nebo třeba Muzeum soudobých dějin Ruska. Zapomínat by se nemělo ani na oběti sovětských koncentračních táborů GULAGů. Z tohoto důvodu doporučujeme návštěvu Muzea života a tvorby v GULAGu. Naleznete v něm fotografie ze života vězňů předměty s života v lágru.

Galerie v Moskvě

Státní treťjakovská galerie - Moskva (Rusko)Ani v otázce umění Moskva nijak nepokulhává. Asi nejvýznamnější galerií je Muzeum výtvarného umění A. S. Puškina. V tomto muzeu najdeme sbírky děl slavných ruských i evropských malířů. Zmínit můžeme například malíře jako je Van Gogh, Piccasso, Rambrandt, Rubens, E. Monet nebo Renoir. Do muzea výtvarného umění by vaše umělecké kroky v Moskvě měly vést hned na začátku… Další významné galerie se nazývají Státní Treťjakovská galerie a Treťjakovská galerie na Krymském valu. První vystavuje zejména díla náboženského charakteru a díla z období ruského realismu 2. poloviny 19. století. Druhá galerie pak nabízí díla z ruské avantgardy a díla socialistického realismu. Ani tyto galerie byste na své cestě po Moskvě neměli rozhodně minout.

Parky v Moskvě

Park v Moskvě - Moskva (Rusko)Naší poslední zastávkou v tomto článku budou parky v Moskvě. I na ty je město opravdu bohaté. Oblíbeným parkem je park zvaný Vrabčí hory. Nachází se 85 metrů nad Moskvou a z jeho vyhlídky je nádherný pohled na celou Moskvu. Můžete spatřit věže Kremlu, Novoděvičí klášter i Lomonosovu Moskevskou státní univerzitu. Až vás omrzí výhled, můžete si sednout na jednu z mnoha laviček a vychutnávat si zasloužený oddech. Na Vrabčích horách sídlí také moskevská filmová studia Mosfilm a cirkusová budova. Na vaší návštěvě hlavního města Ruska byste také neměli vynechat Park Kolomenskoje s krásným výhledem na řeku Moskvu a také Park Vítězství

Copyright © 2024 Moskva (Rusko) | Mapa stránek
Created by:
MFÁčko.cz
Doporučujeme: Nudíte se doma? Což takhle navštívit na víkend Benátky v Itálii, Bratislavu na Slovensku, nebo pokud si chcete vyjet na delší dovolenou, popřemýšlejte o dovolené ve Španělsku, Americe (USA, Kanada), francouzském Saint-Tropez, Rakousku, řeckém Korfu, nebo exotické Indii. Přejeme šťastnou cestu. Nestihli jste zájezd v létě? Není problém, jsou tu také zlevněné last minute zájezdy.