Doprava do a po Moskvě

Doprava do Moskvy

Chtěli byste se do Moskvy podívat a přemýšlíte, jaký způsob přepravy zvolit? Není to složité, protože nejvýhodnější a nejrychlejší dopravou do Moskvy je bezpochyby ta letecká. Do města se můžete dostat i vlakem, který vyjíždí každý den z Prahy, ale jízdenka není o mnoho levnější a navíc je potřeba tranzitní vízum přes Bělorusko. Dopravu autobusem nebo dokonce vlastním autem nelze doporučit vůbec, vaše trasa by totiž vedla přes Bělorusko, jehož silnice rozhodně nelze považovat za kvalitní.

Aeroflot - Moskva (Rusko)Letenky do Moskvy nemusí být vůbec drahé, často je můžete v akčních nabídkách sehnat dokonce levněji, než byste zaplatili za zpáteční vlakovou jízdenku. Jakožto jedno z největších měst na světě má Moskva samozřejmě svoje letiště. Dokonce hned tři. Pro mezinárodní lety je využíváno takřka výhradně letiště Šeremetěvo II, vzdálené od centra města asi 40 kilometrů. Moskva má však poměrně rozvinutý systém městské dopravy a tak od letiště vyjíždí každou chvíli autobus, který vás za necelých dvacet minut dopraví k první stanici metra, odkud se už dostanete přesně kam chcete. Požadujete-li pohodlnější přepravu, můžete samozřejmě využít služeb taxikáře přímo od letiště, časová úspora bude ale minimální. Taxikáři jsou v Moskvě navíc poměrně drazí a rádi vás jako turistu oklamou. Často ani nemají taxametry, ptejte se proto na cenu raději předem.

Doprava po Moskvě

Stanice metra Komsomolskaya - Moskva (Rusko)Jak už bylo zmíněno, po Moskvě se můžete rychle pohybovat zejména pomocí metra. Moskevské metro bylo otevřeno už v roce 1935 a jedná se bezpochyby o jednu z nejlepších podzemních sítí na světě. Metro je v současnosti tvořeno 11 linkami, které v součtu přesahují délku 200 km. Některé stanice metra jsou opravdu zajímavé, nacházejí se zde stanice napodobující secesní styl plné mramoru, mozaiek, štukových kleneb, honosných lustrů a dokonce i polodrahokamů. Za všechny zmiňme stanice Komsomolskaja nebo Novoslobodskaja. Najdete zde ale i stanice, které byly budovány v dobách rozkvětu Sovětského svazu a vyobrazují nejrůznější revolucionáře či řadové dělníky. Metro je v Moskvě nejlevnějším a nejrychlejším dopravním prostředkem. Jeho stanice jsou označeny zeleným písmenem M. Jízdenku do něj můžete zakoupit v každé stanici.

Autobus - Moskva (Rusko)Mezi další možnosti přepravy v Moskvě patří také autobusy, trolejbusy a tramvaje. V porovnání s metrem ale není tento způsob přepravy příliš pohodlný. Autobusy a trolejbusy prakticky nemají jízdní řády a není jednoduché se v mnoha linkách orientovat. Totéž platí pro tramvaje, ty navíc jezdí jen v historickém centru, kde jsou položeny tramvajové koleje a navíc nejsou vždy v nejlepším stavu. Do těchto dopravních prostředků si můžete zakoupit jízdenku až u řidiče, případně předem ve stanicích metra na více jízd.

Copyright © 2024 Moskva (Rusko) | Mapa stránek
Created by:
MFÁčko.cz
Doporučujeme: Nudíte se doma? Což takhle navštívit na víkend Benátky v Itálii, Bratislavu na Slovensku, nebo pokud si chcete vyjet na delší dovolenou, popřemýšlejte o dovolené ve Španělsku, Americe (USA, Kanada), francouzském Saint-Tropez, Rakousku, řeckém Korfu, nebo exotické Indii. Přejeme šťastnou cestu. Nestihli jste zájezd v létě? Není problém, jsou tu také zlevněné last minute zájezdy.